Ordu ve Tokat Aybastı’da Buluştu

11 Ekim 2023
Ordu ve Tokat Aybastı’da Buluştu

Ordu ve Tokat Aybastı’da Buluştu

‘’ Aybastı Tarihi Buluşmaya Ev Sahipliği Yaptı ‘’

Ordu ve Tokat Sınır İlçeleri İstişare Toplantısı’nın ikinci oturumu Aybastı Belediyesi ev sahipliğinde Perşembe Yaylası Kabaktepe Mesire Alanında gerçekleşti. Ordu Valisi Muammer Erol, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve sınır ilçelerin belediye başkanları katıldı.

Toplantı ev sahipliği yapan Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan’ın konuşmaları ile başladı. Ordu Valisi Muammer Erol, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in konuşmalarının ardından sunumlar eşliğinde projeler değerlendirildi. Kültürü, Turizmi ve Ticareti ile iç içe olan Tokat ve Ordu bölgesinde yol ağları ile ilgili mevcut çalışmalar üzerinde değerlendirmeler yapıldı. Ayrıca çalışma olmayan bölgelerin de sorunlarını çözmek adına Tokat İl Özel İdare Müdürlüğü ve Ordu sınır ilçesi belediye başkanları tarafından talepler dile getirildi.

DOKAP ile koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdüren kurumlar Tokat’ın Ordu’ya sınır olan ilçelerinin yollarının yapılması ve özellikle ticaret yolunun denize ulaşması üzerinde çalışmaların yoğunlaşması gerektiğini belirttiler. Toplantı üçüncü oturumun da yapılması kararı alındıktan sonra sona erdi.